Emocinės laisvės technika
BESILAUKIANČIOMS LELIUKO MOTERIMS GERIAU ŠITOS TECHNIKOS NEDARYTI, NORS JI NETURI ŠALUTINIŲ POVEIKIŲ. NEBENT TAŠKUS AKTYVINTI MINTIMIS, IR TAI, REIKIA STEBĖTI POVEIKĮ.TAI TIESIOG ATSARGUMUI, TEGU JIS BUS IR PERDĖTAS ATSARGUMAS, BET JIS GĖDOS NEDARO.
ŠIOS TECHNIKOS DĖKA IŠKART PATENKAMA Į ALFA BANGŲ BŪSENĄ IR PASAMONĘ GALIMA PRAVALYTI NUO NEGATYVIŲ PROGRAMŲ EFEKTYVIAI. O VIETOJ NEGATYVIŲ PROGRAMŲ GALIMA ĮRAŠYTI POZITYVIAS. Pvz, netgi kad save mylite 100%, ir t.t.
Taipinami taškai ir kartojamos afirmacijos (teiginiai): AŠ IŠLAISVINU IR PALEIDŽIU TOKIĄ BŪSENĄ . Su šia paprasta afirmacija taipinami trys ratai, galima liesti tik taškus ties antakiu, šalia akies, po akimi, po nosimi, po apatine lūpa smakre, ties užkrūčio liauka tašką, ir apkabinti riešą kita ranka, ten taip bus paliestas karatė taškas ir. Tada įkvepiama lengvai į diafragmą ir lengvai iškvepiama.
PABAIGOJE TAIPINIMO KAI SAKYSITE ,,TAIKA", ĮSIVAIZDUOKITE KAD ESATE TEN KUR GERA, MIELA, GRAŽU (KOKIAME NORS MIELAME GAMTOVAIZDYJE PABUVOKITE AR TEN KUR MIELA PABŪKITE MINTIMIS).
PO TAIPINIMO LABAI GERAI ATSIGERTI VANDENS, TAI BŪTŲ LYG UŽTVIRTINIMAS SAVO DARBO.
Tai trumpoji ELT.
Galima tris ratus pataipinti sakant AŠ SAVE MYLIU, AŠ SAVE PRIIMU TOKĮ KOKS ESU, PRIIMU PASAULĮ TOKĮ KOKS YRA PRIIMU ŽMONES TOKIUS KOKIE JIE YRA.
GALIMA TAIPINTI SAKANT : AŠ IŠLAISVINU VISAS BAIMES, LIŪDESĮ , NERIMĄ IR T.T.
AFIRMACIJOS KUO PAPRASTESNĖS TUO GERIAU IR PATOGIAU IR TAI VEIKIA NET LABAI.
TAIPINANT : ,,AŠ IŠLAISVINU TOKIĄ BŪSENĄ" TRIS RATUS ANT SAVĘS IR ,,AŠ SAVE MYLIU" PO TO GALIMA SIŲSTI ENERGIJĄ INFORMACIJĄ ŽMOGUI, KŪDIKIUI AR GYVŪNUI.
Cigun kas užsiiminėja užsiima afirmacijų siuntimu vieni kitiems ir tai veikia. Tai iš jogos informacija. Taip pat Silvos metodas naudoja ir cigun ir jogos informaciją.
Pagal kiniečių mediciną žmogaus kūne yra daug energetinių kanalų, taip pat yra keletas pagrindinių kanalų, kurie taipinant taškus prasivalo nuo negatyvių energijų- energetinių kamščių. Kiniečių medicina naudoja cigun šalinimui energetinių kamščių kūne, taip pat apsivalo kūnas ir žmogaus aura nuo netinkamų nereikalingų energijų. Akupunktūra - dirginimas tam tikrų taškų su adatomis, tai panašu į akupunktūrą tik nereiks kūno badyti, pakaks taipinti.
Pamenu kaip vienas protingas garbaus amžiaus žmogus paskojo man, kad nevaisingumą viena kinietų akupunktūros pagalba išgydė jaunai moteriai. Su ELT yra atvejai du , tai padėjo nuo nevaisingumo, bet dar buvo maitinamasi veganiškai ir prieš pastojimą(anksčiau nebuvo galimybės pastoti) ir nėštumo metu. Na taip pat reikalingas stiprus tikėjimas savimi, nors ELT padeda patikėti savimi taip pat.
Apie energetinius kanalus netgi tarp ląstelių rasite informaciją čia (netgi yra nuotrauka mikroskopu daryta ausyje žmogaus tarp ląstelių energetinių kanalų, kad ir nesupranta kas rusų kalbos, pakanka matyt vaizdą ir bus aišku):
https://virginijaluko.blogspot.dk/2016/10/energetiniai-kanalai-zmogaus-kune.html?showComment=1477254766904#c2008907306330510764
Kai kas netaipina po nosimi ir po apatine lūpa, šiaip patartina ten tuos taškus taipinti, nes aktyvinami svarbūs kanalai kūne, bet kadangi žmogaus kūnas nusėtas taškų begale, tai neturi reikšmės ar bus pataikyta tiksliai į tašką ar išvis šonai bus liečiami ir t.t. ir pan. Beje kai šonus taipinate ilgąja technika ar šiaip sugalvosite taipinti ilgąja technika, tai aktyvina blužnies darbą, aktyvina imunitetą, labai daug kas būtent atsikrato negalavimų baksnodami į šonus ir kartodami afirmacijas.
Kai kuriems pavyksta atsikratyti skausmo per tris minutes, kai kuriems įvyksta greita transformacija. Na kai kurie dirba su ELT keletą dienų po dešimt minučių. Kai kuriems išlenda vis nauji dalykai, kuriuos reikia pašalinti, na tenka padirbėti ir su tuo.
Ši emocinės laisvės technika padėjo virš pusšimčio žmonių per keletą mėnesių, (kiti atvejai jau neskaičiuojami net, nes vieni kitiems šią informaciją žmonės perduoda ir tai tikrai padeda visiems), info jiems daviau už dyka. Anksčiau ta technika netikėjau, nes keistai atrodė tie baksnojimai. O jie veikia stebuklingai. Naudokit tą techniką ir papasakokit apie ją visiems. Netgi savo šuniui hemorojų išgydžiau su šia technika plius daviau lengvesnio maisto. Bet irzlumą nuėmė ši technika. Siunčiau pabaksnojimą per atstumą, pagal Roberto Smitho techniką. Gatvės šuniui labai stipriai pasitaisė nuotaika. Veterinarinej gydykloj belaukiantis šuo atkuto, baksnojau sau mintyse ir siunčiau jam mintimis tą pabaksnojimą. (Tai suveikė kaip telepatinė žinutė). Vienam benamiui kačiukui kuris buvo ką tik priglaustas, ir pataipinus ant savęs buvo siunčiama energija jam, dingo traukuliai.
Čia yra dar efektyvesnė technika išlaisvinti nemalonias emocijas, įvykius, kad jie nebeįtakotų kasdienybės.
Išlaisvinus negatyvą tampa laisva vieta mieloms naujovėms, pozityvui. Jei Emocinės Laisvės technika padėjo kitiems (skaičius nebesuskaičiuojamas jau), tai turėtų padėti ir jums.
Sėkmės kuriant save kitokį, besidžiaugiantį gyvenimu, išjaučiantį subtilų gilų gyvenimo skonį ir linkiu patirti nuolatinę gyvenimo šventę. Jei kiti gali taip mėgautis gyvenimu ir tokį gyvenimą susikūrė, išlaisvino save iš įtampos, nerimo , netgi depresijos gniaužtų, išlaisvino save nuo fizinio, nuo dvasinio skausmo, manau kiekvienas gali mėgautis savo gyvenimo švente Čia ir dabar.
Gerbūviui atsiverti trumpa ELT:
Meilės sau technika:
Kadangi visos problemos ir kūne ir gyvenime būna nuo nemeilės sau, ši technika gali padėti gyti, taip pat transformuoti gyvenime esančias spragas į pilnatvę.
https://www.youtube.com/watch?v=xgK8DV96RVM&feature=youtu.be
Vis tik reikia žvelgti į save kaip į žmogų, kuris yra bio - , psicho - , socio - darinys. Tai holistinis požiūris. Emocinės laisvės technika yra tik vienas iš būdų kaip sau padėti, bet nereiškia, kad nereikia dėl savęs stengtis mitybos pagerinimu, minčių reguliavimu (vietoj vienos neigiamos minties reikia sugalvoti dvi teigiamas, per kokį mėnesį ar kiek ilgesnį laiko tarpą tai išmokstama. Taip keičiasi mintys pas žmogų, keičiasi charakteris ir tada jau keičiasi likimas). Galima keisti nuostatą - vien tik pakeitimas nuostatos gali padėti organizmui gaminti visiškai kitokias chemines medžiagas organizme nei buvo gaminamos medž. anksčiau. Kraujas po žmogaus organizmą varinėja džiaugsmą. Jei apima liūdesys, nemalonios būsenos - kraujas rūgštėja (rūgšti terpė palanki vystytis visokiems parazitams, blogosioms bakterijoms,netgi vėžinėms ląstelėms, ir kitų retro virusų DNR aktyvacija būtent vyksta kai žmogus išgyvena nemalonią chronišką būseną), jei gera nuotaika, kraujas šarminiu tampa.
Esant panikos priepuoliams galima daryti chatcha jogos 3, 4, 5, 6 kvėpavimo pratimus, jei jus tai veikia maloniai - jei tai nemalonu - šių pratimų atlikti nereikėtų. Minčių gausą sustabdyti ar kiek pristabdyti padeda koncentracija į iškvėpimą ir pauzę po iškvėpimo (netgi jokia mintis gali neateiti į galvą taip koncentruojant savo dėmesį). Kur mūsų dėmesys - tam reiškiniui ir suteikiam prasmę ir jį net stiprinam. Va kodėl labai gerai trumpam pabėgti nuo blogos būsenos į nuostabiai gražų sodą, arba pabūti paplūdimyje prie jūros, trumpam įsivaizduoti ir stengtis pajausti , kad saulutė glosto veidą, kūną, pajausti drėgną jūros kvapą. Nuolat taranuojanti minčių tėkmė koncentruojant savo dėmesį į malonius vaizdus kiek apsilps ir ilgainiui tai praktuikuojant netgi gali išnykti. Tai psichoterapijoje naudojama kaip mygtuko technika. Galima paspausti savo kūne kurioje nors vietoje mygtuką, ir iškart eiti į nuostabų paplūdimį prie jūros, į sodą ir t.t. ir pan. Vienas žmogus taip atsikratė depresijos, spaudydamas plaštakų nykščiais savo kelius (galima pasirinkti net bet kokią vietą kūne kaip mygtuką, tarkim kur nors ties viduriu šlaunies). Galima įjungti mygtuką ,,DZIN" , ir pažiūrėti lengvai į situaciją (nekovojant bet kokia situacija nebetaip sureikšminama ir tada jau su ja galima susitaikyti ir bandyti tvarkyti ją). Galima pažiūrėti kaip į cirką - stebėtojo pozicija iš šono.
Dar vienas svarbus pastebėjimas - tai depresijos būseną turintiems patartina dėvėti baltus drabužius nors tris kartus per savaitę, turima omeny visi drabužiai ant kūno balti turi būti.(Čia iš spalvų terapijos niuansas).
AKIŲ JUDESIŲ TECHNIKA
Tai panašu į ELT, taip pat baksnojant šonus ir atliekant judesius akimis aktyvinamas imunitetas, va kodėl tai veikia efektyviai.
Amerikietis
daktaras, psichologas, psichiatras, Niujorko valstijos Stouni Bruko
universiteto Medicinos mokyklos Psichiatrijos fakulteto docentas Fredas
Friedbergas akių judesių techniką (AJT) siųlo naudoti ir pats daug kartų
tai panaudojo savo pacientams gydyti kaip psichoterapijos metodą nuo
įvairių psichologinių traumų, baimių, psichofiziologinių
skausmų. AJT buvo naudojama karo veteranams, kurie patyrė
psichologinių traumų. Veteranams įsivaizdavus tragišką mūšio
sceną, o paskui vedžiojant akimis iš vienos pusės į kitą horizontalia
kryptimi,
įsivaizduojama kraupi situacija vis mažiau jaudindavo. Tokį efektą
patvirtino
daugelis mokslinių tyrimų. Pastebėta, kad žmonės, patyrę potrauminį
stresą,
nemalonius ,,prisiminimo blyksnius”, pykčio priepuolius, naudodami
AJT pasijuto
žymiai lengviau, kai kurie tokiu būdu išsilaisvino iš praeityje
susiformavusių problemų. Moksliniais
tyrimais nustatyta, kad naudojant šią techniką vyksta emociniai ir
kognityviniai pakitimai. AJT veikia žmogų taip, kad jis neįstengia
susigrąžinti
senų su stresu susijusių nuostatų: išnyksta emocinis stresas, vėliau- ir
pati
problema. Svarbu tai, kad žmogus visiškai nebegalvoja apie buvusią
problemą, nebent atsitiktinai kada nors tai prisiminęs, nejaučia
neramios būsenos, nuoskaudos, tai jo visiškai nebekankina. (Vis tik lig
šiol nėra
ištirta kaip būtent veikia ši technika. Buvo manoma, kad sapnuojant, REM
miego
metu, aktyviai judant akims atsikratoma įtampos, tai gali būti kaip
natūralus
organizmo metodas pašalinti emocinę įtampą, kovoti su psichologinėmis
problemomis. Deja ši teorija nepasitvirtino).
AJT veikia jei pirštais spragsima
šalia vienos ar kitos ausies, kai liečiamas paeiliui tai vienas, tai kitas šonas.
Greiti akių judesiai horizontalia kryptimi iš vienos pusės į kitą, stuksenimas
pirštais į klubų sritį, lietimas kūno šonų, tuo pat metu naudojant AJT, padės sumažinti
ar įveikti baimes (pvz., auditorijos), psichofiziologinį skausmą (pvz., fibromalgija- stiprūs skausmo pojūčiai
įvairiose kūno vietose; tradicinė medicina šiuo atveju negali padėti, nes
nuskausminamieji vaistai veikia tik tam tikrą laiką), emocinę įtampą (pvz., kylančią
santykiuose su kolegomis ar sprendžiant šeimynines problemas), išsilaisvinti
nuo pykčio ir blogos nuotaikos. Gali būti taikoma kaip prevencija nuo stipriai
streso sąlygojamų ligų (pvz., širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio ir pan.).
Jei naudojant AJT patiriami
nemalonūs pojūčiai, reikia pasikonsultuoti su patyrusiu psichiatru, psichologu,
ar psichoterapeutu.
1) Vizualizacija
naudojant AJT. Naudojant AJT ir
stuksenant per klubus smiliais, įsivaizduokite šiltą ir saulėtą pajūrio krantą.
Jauskite sūrios jūros kvapą. Sebėkite bangas, besiplakančias į krantą ir
nuslenkančias atgal į jūrą. Oda pajuskite karštą smėlį. Pajuskite kaip šiltas
vėjas kedena Jūsų plaukus, liečia Jūsų kūną. Pabandykite pasivaikščioti po
pliažą. Eidami į priekį jaučiate kaip girgžda smėlis po jūsų kojomis. Jūsų
kūnas jaučia malonią saulės šilumą ir pan.
2) Relaksacijos
pratimas pagal F. Friedbergą.
Sutelkti dėmesį į kvėpavimą pavyksta derinant AJT su fraze, kurią reikia derinti
sinchroniškai su kvėpavimu. Reikia pasirinkti ramią vietą, kad Jūsų niekas
netrukdytų, patogiai atsisėsti. Geriausia daryti tai tuščiu skrandžiu, nes
virškinimo procesas trukdo atsipalaiduoti. Tada lėtai reikia ištarti ,,atsi” –
įkvėpiant ir ,,- palaiduok” iškvėpiant, taip daryti tol, kol pajusite komfortą.
Tada reikia priglausti rankas prie klubų ir imti stuksenti pirštais (smiliais):
kairiuoju pirštu stuktelti į kairįjį klubą, dešiniuoju pirštu į dešinįjį klubą.
Reikia laikytis tam tikro ritmo – maždaug du stuktelėjimai per sekudę. Stuksenimo
ir žodžio ,,atsipalaiduok” derinys padės gerokai sumažinti stresą bei įtampą ir
sužadins malonius pojūčius. Jei pageidaujate geresnės relaksacijos, galite
tęsti pratimą tris – keturias minutes (Friedberg, 2011).
Literatūra
1. Friedberg F. (2011). Gydymas akių judesių technika. Kaunas:Obuolys.
(Apie AJT psichiatro prof. Fred Fredberg pateikta medžiaga yra ištrauka
iš mano atlikto studijų rašytu darbo, pratimai individui emociniam
stabilumui stiprinti).
2. Waite W. L., Holder M. D. - Department of Psychology and Neuroscience, University of Lethbridge Assessment of the Emotional Freedom Technik. An Alternative Treatment for Fiear. Department of Psychology and Neuroscience, University of Lethbridge and Department of Psychology, Okanagan University College< http://www.srmhp.org/0201/emotional-freedom-technique.html
3.
By McCaslin, Danny L. Abstract. A review of efficacy claims in energy psychology. Psychotherapy: Theory, Research, Practice, Training, Vol 46(2), Jun 2009, 249-256. prieiga per internetą
4.
Friedberg.F. Priega per internetą: <http://www.lifebalance7.com/index.php?page_id=236>; (Žiūrėta: 2013.11.17).
DIDELĖM RAIDĖM IKI DANGAUS RAŠAU, NR. 3 NUORODA Į APA, AMERIKOS PSICHOLOGŲ ASOCIACIJOS ABSTRACT NUORODĄ.
TEN RAŠOMA, KAD APA -AMERIKOS PSICHOLOGŲ ASOCIACIJA NEPRIEŠTARAUJA, JOG PSICHOLOGINĖS PSICHOTERAPINĖS PAGALBOS METU BŪTŲ NAUDOJAMOS TOKIOS TECHNIKOS KAIP JOGA, CIGUN, IR KITOS PANAŠIOS TECHNIKOS.
http://www.eftuniverse.com/images/pdf_files/EFTMiniManual.pdf
Čia dar viena nuoroda į mokslinį straipsnį, įrodantį Emocinės laisves technikos efektyvumą:
http://file.scirp.org/pdf/PSYCH_2013081215123494.pdf
Dar yra patogi pozicija -(pagal psichologijos mokslininką Rotter) pasirinkti savo gyvenimo šeimininko modelį. Taip bus išeinama iš aukos pozicijos arba dar kitaip vadinamos ,,marionetės" pozicijos. Atminkt, kad savo paties gyvenimo šeimininkas vien savo buvimu tarp žmonių užkrečia kitus savo optimizmu ir kartu taip skatina kitus savarankiškai mąstyti vien tik savo pavyzdžiu. Tokio žmogaus organizme gaminasi visiškai kitokios cheminės medžiagos jų kiekis ir paties organizmo veikla tampa vis labiau ir labiau harmoninga.
Nuolat patiriant įtampą (stresą), ir kai tai jau tampa chronišku stresu, žmogaus organizme nuolat vyrauja simpatinės sistemos ,,įjungta" būsena, kuri vadinama ,,bėgti ar kautis" būsena (Mayers). Tokiame organizme hormonus gaminančios liaukos prigamina žymiai daugiau hormonų, kurie aktyvuoja ir ruošia visą organizmo sistemą kaip esant pavojui. Virškinimo veikla apribojama stipriai vien todėl, kad visa veikla skiriama žmogui išsigelbėti nuo nematomo ir nežinomo priešo. Ši ,,begti ar kautis " būsena trumpalaikė netgi naudinga iškilus pavojui - tada sustiprėja žmogaus reakcijos ir jis gali pabėgti nuo esamo priešo (kokio nors pavojingo žvėries, apsiginti nuo kokio nors fizinio smurto ir t.t. ir pan.).
Meškos poza - patariamas pratimas tiems, kurie gydosi regėjimą netgi, ir kitiems, kas nori šiek tiek nusiraminti - tai svorio perkėlimas nuo vienos kojos ant kitos. Dažnai taip daro vaikai, kai jaučia nerimą - jie stoviniuoja nuo vienos kojos ant kitos vis perkeldami svorį, siūbuoja taip savo kūnu iš lėto. Tai iš tiesų ramina.
Kai kam galbūt tiktų šuoliukai kaip pagerinanti savijautos priemonė, bet tai turi būti atliekama maloniai, - jei nemalonu - iškart nutraukti šį pratimą. Prie sunkios depresijos būsenų tai netgi nerekomenduotina. Taip pat pasistiebimai ant pėdų pirštų vis nuleidžiant kulnus, bet jais nesiekiant žemės - taip aktyvinama limfa.
Šiltas dušas padeda kiek atsikratyti blogų minčių. Galima įsivaizduoti, kad save nuplaunate palindę po paprastu vandens dušu kaip iš viršau iš begalybės krintančiu įsivaizduojamu dušu mielos Beribės meilės energijos. Gėrio energijos. Tas įsivaizduojamas dušas tegu nuplauna kiaurai visą` nemalonią informaciją, esančią visame kūno viduje ir netgi išorę kūno. Galima įsivaizduoti save skaidrų kaip krikštolą, ir pagalvoti kaip lengva ir gera būti tokiam skaidriam.
Maudytis būtina ir ryte ir vakare nors vos tik palendant po šiltu dušu turintiems emocinių negalavimų(čia neminėsiu šalto vandens procedūrų vien todėl, kad depresijaos būseną turintiems ir kitų nemalonių emocinių būsenų turintiems netgi nepatartina maudytis po šaltu dušu ar grūdintis šaltu vandeniu, nors kai kas tai daro - tai jau atsakomybę bet kokiu atveju reikia prisiimti už tokius savęs grūdinimus patiems).
Jaučiant nuovargį, vien tik nusiplovus kojų pėdas pagerėja savijauta, kadangi pėdose yra labai daug aktyvių organizmo taškų - pėdos - viso kūno žemėlapis.
vizualizacijos svarba
Va jums atsakymas dėl ELT, kai pasąmonė priešinasi , kad neišeitų žmogus iš ,,komforto zonos", o ten būtent ir prasideda stebuklai, už ,,komforto zonos"(TIK KAI KURIE ATLIKDAMI EMOCINĖS LAISVĖS TECHNIKĄ JUNTA PASIPRIEŠINIMĄ, TAI LABAI RETI ATVEJAI, BET TAI IR NUTINKA). Va ir atsakymas į tai, kad trypiama vienoj vietoj ir nedaromi nauji žingsniai atsivėrimo gerbūviui, sveikatai ir t.t. Taigi bijoma geresnių gyvenimo sąlygų ir galimybių atsivėrimų ir pan. Juk geriau pasilikti prie ,,suskilusios geldos" taip ,,saugiau". tai apgaulingas pavojus, kuris kaip ir neegzistuoja, bet jis juntamas kaip mirtinai pavojingas.
Taip kad po tokių ,,pasipriešinimų" pasąmonės, apima kiti pojūčiai - gyvenimo šeimininko, ir savo būsenos, realybės susikūrimas tokia kokios norisi.
Yra geras posakis: belskite ir bus atidaryta, atsiversit gerbūviui ir baigsis tie laikai kurie nebuvo jums palankūs, ar kas netiko pakeisit į tai kas tinka.
https://www.youtube.com/watch?v=tPDLcKKr1qg
prancūzų kalba video, bet parodo energetinius kanalus, kurie aktyvuojasi ir valosi, kai taipinami tam tikri taškai kūne:
aš leidžiu meilei ateiti į mano gyvenimą(dėl asmeninių santykių, nors galima ir dėl darbo formuoluoti ir t.t.) Tai veikia žmogaus suvokimą, pasąmonę.
https://www.youtube.com/watch?v=vOlVKO_ULnc
O čia Nick Ortner padeda Louyzai Hey taipinti sau ELT
dėl pinigų, gal kam reikės video, galit patys pakeisti afirmacijas kai jums patogiau tai tik gairė, kai kas beje sau pagelbėjo su šiuo video taip pat:
plačiau apie ELT:
Atkreipti dėmesį į šį video ir:
Toliau apie EMOCINĖS LAISVĖS TECHNIKA
TIKRAI TAI VEIKIA> DAUGYBĖ ŽMONIŲ NEBEJAUČIA NEI DVASINIO NEI FIZINIO SKAUSMO. VIENAM MAŽAM VAIKUI DINGO EPILEPSIJOS PRIEPUOLIAI, TAI NAUDOJUSIŲ NEBEKANKINA NEMIGA, DEPRESIJA IŠNYKO, PO OPERACIJOS SKAUSMAS DINGO;GALVOS SKAUSMAI, SANARIŲ SKAUSMAI NET PER KELETĄ MINUČIŲ APRIMSTA, po dešimties minučių kai kam visiškai dingsta, kitiems prireikia ilgesnio laiko tai praktikuoti. Atminkite, kad iki nemalonios būsenos kai kurie ėjote netgi visą savo gyvenimą netgi nuo ankstyvos vaikystės, kai kuriems tai galėjo sukelti nemalonūs gyvenimo įvykiai . Šios technikos pagalba galima atsikratyti nuo tam tikro maisto priklausomybės, ir kitokių priklausomybių. Šią ELT techniką psichoterapeutai naudojo amerikiečių kariams, kariavusiems Vietnamo kare, kaip psichoterapijos efektyvią priemonę. N KARTŲ AČIŪ IR NUO VISŲ ŽMONIŲ IŠGIJUSIŲ :) :) VIRGIUI, INFORMACIJA IŠ JO TINKLALAPIO:
http://atsibudimas.ucoz.com/news/emocines_laisves_technika_eft/2012-03-12-321
Turbūt nei vienas nesame laisvas nuo jausmų, lūkesčių, įsitikinimų ir prisiminimų. Gerai, kai jausmai sulaukia atsako, lūkesčiai išsipildo ir prisimename puikius, gyvenimo džiaugsmą atnešančius dalykus. O jeigu kitaip…?
http://www.youtube.com/watch?v=wnfGx51-qpQ
Dažnai net nežinome, kad vengiame situacijų galinčių bent kažkuo priminti kažkada praeityje išgyventą baimę, pažeminimą, nusivylimą, netekties skausmą ir pan. Nesuprantame, kad šios giliai įsirašiusios patirtys - tokios stiprios ir veiksmingos viso gyvenimo metu - lyg dideli ir niekaip neįveikiami vidiniai blokai, griaunantys ir ardantys mus iš vidaus, verčiantys vėl ir vėl prie savęs pritraukti panašų skausmą, panašią patirtį, kad galų gale tai įveiktume ir išsilaisvintume. O mes tik bėgame nuo to, nes labai skauda, nes labai baisu, nes galvojame ir tikime, kad dar vienas toks panašus išgyvenimas būtų nepakeliamas…
Dažnai panašios patirtys yra tokios skausmingos, kad giliai jas stengiamės paslėpti savyje ir paviršinė atmintis mums tų įvykių net neatgamina, tik pasąmonė, kažkodėl išduoda impulsus mus vienaip ar kitaip elgtis, kažko vengti, kažko nedaryti, abejoti, nepasitikėti ir kentėti ir sirgti.. Užsiblokavusios energijos anksčiau ar vėliau priveda prie įvairių negalavimų, ligų ir psichoemocinių sutrikimų..
http://www.youtube.com/watch?v=XtlUVbbeIRc
http://www.youtube.com/watch?v=d_Wp3h7A6e0
Genealūs dalykai slypi paprastume, tačiau absoliuti dauguma visuomenės nori, kad naudingi dalykai būtų bent jau sunkiai suvokiami, vargiai įgyvendinami, reikalaujantys ypatingų sugebėjimų, ilgalaikių pasiruošimų, sudėtingų procedūrų, apipinti formulėmis ir skaičiavimais, pagaliau nelengvai pasiekiami, ypatingai brangūs ir gal net neįperkami bei neįmanomi į(si)gyti.
Tai – Emocinės laisvės technika (EFT- Emotional Freedom Technique) pradžioje buvo sukurta kaip įrankis psichoterapeutams, kurie dirbo su sunkius išgyvenimus ir traumas patyrusiais pacientais, konkrečiai su Vietnamo karo dalyviais. Būtent ši metodika pasirodė itin veiksminga prieš neįveikiamas kitais metodais patirto siaubo ir išgyvenimų būsenas. Buvo stebimas giluminis pacientų gijimas, kuris ne tik vyko itin sparčiai, tačiau palietė ir kitas su šiais išgyvenimais susijusias ligas. Ji buvo sukurta 1990-1992 metais amerikiečių psichologo Roger’io Callahan’o, o ją patobulino ir visiems prieinamą padarė inžinierius ir alternatyviojo gydymo specialistas Gary‘is Craig’as.
Taip, ELT yra išties lengva, paprasta ir beveik be didelių pastangų įvaldoma metodika. Esmine kliūtimi, vis dėlto pareikalausiančia pastangų, gali tapti kritiškas protas ir vidinis balsas, bandantys priversti jų šeimininką lyg ir atsikvošėti bei išdidžiai sau pripažinti, kad pati ELT ir ją naudojant netrukus imami jausti pokyčiai yra didžiausia nesąmonė, šarlatanų apgaulė, užslėptas pavojus bei ypatinga grėsmė. Išgirdę šiuos ir panašius vertinimus, sklindančius iš vidaus, žmonės nebeklausia savęs, kokiais argumentais yra paremtas toks skepticizmas, ir suskuba išlikti tariamai išmintingi, protingi, orūs, viską žinantys ir patenkinti savimi, kuomet išties jie tiesiog pasirenka būti toje tamsoje, kurioje įpratę ir apsipratę tūnoti. Juk daug lengviau ignoruoti ar net išjuokti tai, kas neįprasta ir nauja.
Kaip dauguma sensacingų atradimų, ši technika buvo atrasta atsitiktinai. R.Callahanas konsultavo moterį, turinčią vandens fobiją. Ji buvo užsiminusi, jog baimė pasireikšdavo kartu su nemaloniais pojūčiais pilvo srityje. R.Callahanas žinojo, kad žmogaus kūne yra energetiniai kanalai, dar vadinami meridianais, kurie veikia tam tikrus kūno organus ir emocijas. Jis taip pat žinojo, kad vienas meridiano, veikiančio skrandžio veiklą, taškas yra tiesiai po akimi. Tad psichologas tiesiog kurį laiką baksnojo tą tašką tikėdamasis, kad tai kaip nors paveiks nemalonius pojūčius ir baimę vandeniui. Po terapijos psichologas ir pacientė išėjo į lauką prie netoliese esančio tvenkinio patikrinti rezultatų. R.Callahano nuostabai ir didžiam klientės džiaugsmui, vandens fobija buvo dingusi! Moteris taškėsi vandeniu, o jos veide spindėjo plačiausia šypsena. Kartu dingo nemalonūs potyriai pilve. Pacientei daugiau nebereikėjo konsultacijų, o psichologas turėjo užuominų, kaip greitai ir efektyviai padėti savo klientams.
Taip buvo sukurta metodika, pagrįsta biologiškai aktyvių taškų veikimu. Apie šiuos taškus ir energetinius kanalus buvo žinoma iš akupunktūros, tad beliko šias žinias susieti su konkrečiomis emocijomis ir atrasti būdą veikti taškus paprastai, kad kiekvienas žmogus galėtų save gydyti.
Pirmosiose šios technikos gyvavimo stadijose EFT terapeutui reikėjo įsiminti beagles akupunktūrinių taškų ir žinoti, kurie meridianai yra susiję su tam tikromis emocijomis bei organų veikla. Todėl gydymas vis dar buvo sudėtingas, tačiau šią problemą išsprendė
G.Craigas. Jis sudėliojo taškus į seką, kurioje jie buvo išdėstyti taip, kad tam tikras taškas atitiko vieno meridiano pabaigą ir kito pradžią. Baksnojant taškus pagal šią seką buvo siunčiamas impulsas į visus kūno meridianus, taigi ir į visus organus bei emocijas.
Paciento gydimas R.Callahano metodu – kaip profesionalaus mechaniko darbas remontuojant automobilį: iš pradžių ieškoma gedimo, vėliau sugedusi dalis pakeičiama.
G.Craigo technika prilygsta visų automobilio detalių keitimui iš karto, neieškant kurioje vietoje yra gedimas. Tačiau gydant emocijas visų detalių keitimas nieko nekainuoja ir sutaupoma laiko, nes neieškoma gedimo vietos. Tačiau tai nereiškia, kad neieškoma problemos šaknų. Abiem atvejais, jei norime, kad EFT sėkmingai veiktų, reikia kuo konkrečiau nurodyti problemą, kurią norime išspręsti.
Emocinės laisvės technika (EFT)- tai tarytum adatinės terapijos- akupunktūros meridianuose priemonė, kuri gali padėti ten, kur dažnai jau niekas nebegali padėti. Pacientams buvo stebimas ilgai varginusio migrenos galvos skausmo pasitraukimas, alergijų ir kitų neįveikiamų ligų bei jų keliamų varginančių simptomų nykimas. Pasirodo, kad tai vyksta todėl, kad ši technika nukreipta į tas vietas, kurias medicina ignoravo- į energetinius meridianus bei juose esančius blokus. Energetinė žmogaus būklė, energijų tėkmė meridianais yra esminis žmogaus tiek fizinės, tiek emocinės savijautos pagrindas, o užstrigusi emociniame lygmenyje trauma, patirtis bei skausmingi išgyvenimai tampa įprastai medicinai neįveikiamu uždaviniu, žinoma kol patys medikai nepabando ir neįsitikina EFT efektyvumu. Turbūt todėl ši technika tampa vis labiau populiari ir plinta pasaulyje dideliu greičiu.
http://www.youtube.com/watch?v=VtjL5m3BWNA
Kas leidžia pasiekti tokių įspūdingų rezultatų taip paprastai ir greitai? Išgyvenę emocinę traumą patenkame į emocijų - minčių kilpą. Neigiamos emocijos gimdo negatyvias mintis, o šios savo ruožtu sustiprina jas valdančią emociją. Todėl prislėgtiems žmonėms taip sunku pamatyti šviesą tunelio gale. Net ir panorėję negalime išsiveržti iš šios kilpos: pakanka net mažiausios užuominos, ir mes vėl nugrimztame į mus užvaldžiusias neigiamas emocijas. Manau, vis esame tai patyrę, ir ne kartą.
ELT tuo tarpu iš karto veikia abi kilpos puses. Emocijas pakeičiame baksnodami į tam tikras kūno vietas. Ten yra nervų rezginiai, kurie ir atsakingi už mūsų emocijas. Poveikis į tas vietas iš karto "išmuša" mus iš vyraujančios nuotaikos. Tai kažkas panašaus į kūno masažą - jei koja nejudri, nesunkiai suteiksite jai daugiau gyvumo ją pamankštindami. Todėl mėgstu sakyti, kad ELT - tai masažas emocijoms. Na, o susijusias mintis paveikiame vartodami tam tikrą specialią kalbą. Šios procedūros poveikis toks, tarsi išlipus iš duobės - jaučiame didelį palengvėjimą.
http://www.youtube.com/watch?v=5NT7W78-m6Y
Technikos efektyvumą geriausiai iliustruoja tai, kad praėjus pusmečiui, nuo to laiko, kai R.Callahanas pradėjo ją taikyti savo pacientams, jis bankrutavo. Jo klientai taip greitai pasveikdavo, kad nebeliko eilių ir nuolatinių klientų. Psichologas juos išmokydavo susidoroti su viena problema, o pacientai, taikydami EFT namuose, sugebėdavo išspręsti ir visas kitas.
Mechaninis šios technikos pagrindas yra labai paprastas: tereikia žinoti taškų seką ir juos baksnoti. Tačiau didžiąją darbo dalį sudaro problemų priežasčių ieškojimas. Dėl to ši technika tokia efektyvi – ieškome priežasčių, o ne gydome simptomus. Metodo mokomasi orientuojantis į priemonės, leidžiančias atrasti, kodėl kamuoja viena ar kita problema. Kodėl,pavyzdžiui, jis jaučia baimę vienoje situacijoje, kurioje kitas jaučiasi visiškai laisvai. Kodėl vieną žmogų kankina nepasitikėjimas savo jėgomis, o kitas spindi pasitikėjimu. Kiekvienu atveju priežastys yra visiškai individualios, tačiau priėjimas prie problemos šaknų yra universalus. Naudodamiesi juo galime atsekti, nuo ko prasidėjo visos emocinės ir netgi fizinės problemos.
Emocijų priežasčių radimo metodai – tai emocinio intelekto žinios. Jas įsisavinęs žmogus pradeda pažinti save, tampa savo emocijų ekspertu ir tai jam padeda dirbant bet kuriuo metodu, nebūtinai pagal EFT.
Tikėtina, kad ELT atžvilgiu priešiškai nusiteikusių žmonių ne tik bus, bet jų skaičius nuolatos vis didės, kad tokiu naiviu būdu desperatiškai taptų identiškos apimties atsvara tai didėjančiai žmonijos daliai, kuri rado savy drąsos žengti į naujas mąstymo, suvokimo, pojūčių bei požiūrių erdves, didindama atotrūkį tarp savęs ir bet kokia kaina protingais norinčių išlikti tamsuolių, pasiryžusių iki paskutinio atodūsio kovoti už klaidingą suvokimą, kad trumparegiškas požiūris, priverstinis savęs ribojimas, žlugdanti vidinė tamsa, purvinos emocijos, atgrasus elgesys, skeptiškas mąstymas bei totalinis ir svariais argumentais neparemtas naujovių atmetimas yra tinkamiausia
būsena ir būklė.
ELT naudoti galima bet kur ir bet kada – namuose, darbe, kavinėje, parke, gatvėje ir pan. Jis trunka dažniausiai tik 1-2 minutes. Tai labai švelni ir natūrali gydymo technika. Čia nėra kontraindikacijų ir nemalonių šalutinių poveikių.
Metodas padeda "išvalyti” kūno atmintį nuo neigiamų prisiminimų ir negatyvių energijų, užstrigusių meridianų sistemoje streso metu. Padeda "išvalyti" kūną ir mintis nuo susikaupusio streso, įtampos, negatyvių gyvenimo patyrimų. Gali būti puiki atpalaiduojanti priemonė po sunkios darbo dienos.
ELT transformuoja energiją, mūsų energetinėje sistemoje iš neigiamos į teigiamą, padeda valdyti savo nuotaikas, emocijas, reakcijas ir požiūrį į gyvenimą. Kuo labiau "išvalote" iš savęs įvairius nemalonius prisiminimus, bei mintis tuo daugiau energijos jaučiate, nes sunkios emocijos jos nebeblokuoja.Kai išmokstama ELT pagalba susitvarkyti savo emocinė savijautą, kitas žingsnis – pradėti naudoti šią metodiką fiziniams negalavimams spręsti. Galvos bei nugaros skausmai ir įtampos yra įveikiami per keliolika minučių malonaus masažo. Daugeliui akių regėjimas pasidaro aiškesnis, o kasdieninis stresas susilpnėja.
Be sunkaus emocinio „bagažo" būsite kur kas gyvybingesnis, optimistiškesnis ir, be abejo, laimingesnis. Jausitės kaip po gero masažo: ramesnis, lengvesnis, pailsėjęs. Svarbiausia, jog tai ne keletos valandų, o ilgalaikis poveikis. Nereikia net sakyti, ELT padės sutaupyti daugybę pinigų. Kiek dabar išleidžiate vaistams, atsipalaidavimui nuo streso, alkoholiui ir t.t? Kiek laiko išvaistote, nes pratingite arba nesugebate savęs kontroliuoti?
Čia lietuvių kalba du video:
http://www.youtube.com/watch?v=dm319w1mCHA
http://www.youtube.com/watch?v=-iFgXDbFwM4
"Sveiki.
Rašydamas šį atsiliepimą aš neįvardinsiu savęs, nes šįkart jis man tolygus viešam apsinuoginimui, o dėl to darosi nejauku, tačiau labai noriu, kad kilęs suvokimas neliktų akivaizdžiu fakto konstatavimu tik pačiam sau. Po Emocinės laisvės technkikos (E.L.T.) kursų netrukau suvokti, jog iki tol visą laiką gyvenau paties pasistatytoje ir įsirengtoje moralinio kalėjimo vienutėje, kurioje be jokios pagrįstos priežasties tūnojau it nuteistas iki gyvos galvos ir žvelgiau į aplinką pro vėlgi paties sau sukurtas grotas. O taip trokštamam išsilaisvinimui tereikia atsikratyti trumparegiško vertinimo, kad E.L.T. yra lyg gąsdinančio poveikio pašalinių intervencija į mūsų mąstymą, elgseną bei požiūrį, ir būti atviriems naudingoms naujovėms. Beje, šis man svarbus prisipažinimas nėra kvietimas diskusijai ar kritiškumu persismelkusiųjų asmenų priešgyniavimams.”
Energetiniai taškai.
TIKRAI TAI VEIKIA> DAUGYBĖ ŽMONIŲ NEBEJAUČIA NEI DVASINIO NEI FIZINIO SKAUSMO. VIENAM MAŽAM VAIKUI DINGO EPILEPSIJOS PRIEPUOLIAI, TAI NAUDOJUSIŲ NEBEKANKINA NEMIGA, DEPRESIJA IŠNYKO, PO OPERACIJOS SKAUSMAS DINGO;GALVOS SKAUSMAI, SANARIŲ SKAUSMAI NET PER KELETĄ MINUČIŲ APRIMSTA, po dešimties minučių kai kam visiškai dingsta, kitiems prireikia ilgesnio laiko tai praktikuoti. Atminkite, kad iki nemalonios būsenos kai kurie ėjote netgi visą savo gyvenimą netgi nuo ankstyvos vaikystės, kai kuriems tai galėjo sukelti nemalonūs gyvenimo įvykiai . Šios technikos pagalba galima atsikratyti nuo tam tikro maisto priklausomybės, ir kitokių priklausomybių. Šią ELT techniką psichoterapeutai naudojo amerikiečių kariams, kariavusiems Vietnamo kare, kaip psichoterapijos efektyvią priemonę. N KARTŲ AČIŪ IR NUO VISŲ ŽMONIŲ IŠGIJUSIŲ :) :) VIRGIUI, INFORMACIJA IŠ JO TINKLALAPIO:
http://atsibudimas.ucoz.com/news/emocines_laisves_technika_eft/2012-03-12-321
Turbūt nei vienas nesame laisvas nuo jausmų, lūkesčių, įsitikinimų ir prisiminimų. Gerai, kai jausmai sulaukia atsako, lūkesčiai išsipildo ir prisimename puikius, gyvenimo džiaugsmą atnešančius dalykus. O jeigu kitaip…?
http://www.youtube.com/watch?v=wnfGx51-qpQ
Dažnai net nežinome, kad vengiame situacijų galinčių bent kažkuo priminti kažkada praeityje išgyventą baimę, pažeminimą, nusivylimą, netekties skausmą ir pan. Nesuprantame, kad šios giliai įsirašiusios patirtys - tokios stiprios ir veiksmingos viso gyvenimo metu - lyg dideli ir niekaip neįveikiami vidiniai blokai, griaunantys ir ardantys mus iš vidaus, verčiantys vėl ir vėl prie savęs pritraukti panašų skausmą, panašią patirtį, kad galų gale tai įveiktume ir išsilaisvintume. O mes tik bėgame nuo to, nes labai skauda, nes labai baisu, nes galvojame ir tikime, kad dar vienas toks panašus išgyvenimas būtų nepakeliamas…
Dažnai panašios patirtys yra tokios skausmingos, kad giliai jas stengiamės paslėpti savyje ir paviršinė atmintis mums tų įvykių net neatgamina, tik pasąmonė, kažkodėl išduoda impulsus mus vienaip ar kitaip elgtis, kažko vengti, kažko nedaryti, abejoti, nepasitikėti ir kentėti ir sirgti.. Užsiblokavusios energijos anksčiau ar vėliau priveda prie įvairių negalavimų, ligų ir psichoemocinių sutrikimų..
http://www.youtube.com/watch?v=XtlUVbbeIRc
http://www.youtube.com/watch?v=d_Wp3h7A6e0
Genealūs dalykai slypi paprastume, tačiau absoliuti dauguma visuomenės nori, kad naudingi dalykai būtų bent jau sunkiai suvokiami, vargiai įgyvendinami, reikalaujantys ypatingų sugebėjimų, ilgalaikių pasiruošimų, sudėtingų procedūrų, apipinti formulėmis ir skaičiavimais, pagaliau nelengvai pasiekiami, ypatingai brangūs ir gal net neįperkami bei neįmanomi į(si)gyti.
Tai – Emocinės laisvės technika (EFT- Emotional Freedom Technique) pradžioje buvo sukurta kaip įrankis psichoterapeutams, kurie dirbo su sunkius išgyvenimus ir traumas patyrusiais pacientais, konkrečiai su Vietnamo karo dalyviais. Būtent ši metodika pasirodė itin veiksminga prieš neįveikiamas kitais metodais patirto siaubo ir išgyvenimų būsenas. Buvo stebimas giluminis pacientų gijimas, kuris ne tik vyko itin sparčiai, tačiau palietė ir kitas su šiais išgyvenimais susijusias ligas. Ji buvo sukurta 1990-1992 metais amerikiečių psichologo Roger’io Callahan’o, o ją patobulino ir visiems prieinamą padarė inžinierius ir alternatyviojo gydymo specialistas Gary‘is Craig’as.
Taip, ELT yra išties lengva, paprasta ir beveik be didelių pastangų įvaldoma metodika. Esmine kliūtimi, vis dėlto pareikalausiančia pastangų, gali tapti kritiškas protas ir vidinis balsas, bandantys priversti jų šeimininką lyg ir atsikvošėti bei išdidžiai sau pripažinti, kad pati ELT ir ją naudojant netrukus imami jausti pokyčiai yra didžiausia nesąmonė, šarlatanų apgaulė, užslėptas pavojus bei ypatinga grėsmė. Išgirdę šiuos ir panašius vertinimus, sklindančius iš vidaus, žmonės nebeklausia savęs, kokiais argumentais yra paremtas toks skepticizmas, ir suskuba išlikti tariamai išmintingi, protingi, orūs, viską žinantys ir patenkinti savimi, kuomet išties jie tiesiog pasirenka būti toje tamsoje, kurioje įpratę ir apsipratę tūnoti. Juk daug lengviau ignoruoti ar net išjuokti tai, kas neįprasta ir nauja.
Kaip dauguma sensacingų atradimų, ši technika buvo atrasta atsitiktinai. R.Callahanas konsultavo moterį, turinčią vandens fobiją. Ji buvo užsiminusi, jog baimė pasireikšdavo kartu su nemaloniais pojūčiais pilvo srityje. R.Callahanas žinojo, kad žmogaus kūne yra energetiniai kanalai, dar vadinami meridianais, kurie veikia tam tikrus kūno organus ir emocijas. Jis taip pat žinojo, kad vienas meridiano, veikiančio skrandžio veiklą, taškas yra tiesiai po akimi. Tad psichologas tiesiog kurį laiką baksnojo tą tašką tikėdamasis, kad tai kaip nors paveiks nemalonius pojūčius ir baimę vandeniui. Po terapijos psichologas ir pacientė išėjo į lauką prie netoliese esančio tvenkinio patikrinti rezultatų. R.Callahano nuostabai ir didžiam klientės džiaugsmui, vandens fobija buvo dingusi! Moteris taškėsi vandeniu, o jos veide spindėjo plačiausia šypsena. Kartu dingo nemalonūs potyriai pilve. Pacientei daugiau nebereikėjo konsultacijų, o psichologas turėjo užuominų, kaip greitai ir efektyviai padėti savo klientams.
Taip buvo sukurta metodika, pagrįsta biologiškai aktyvių taškų veikimu. Apie šiuos taškus ir energetinius kanalus buvo žinoma iš akupunktūros, tad beliko šias žinias susieti su konkrečiomis emocijomis ir atrasti būdą veikti taškus paprastai, kad kiekvienas žmogus galėtų save gydyti.
Pirmosiose šios technikos gyvavimo stadijose EFT terapeutui reikėjo įsiminti beagles akupunktūrinių taškų ir žinoti, kurie meridianai yra susiję su tam tikromis emocijomis bei organų veikla. Todėl gydymas vis dar buvo sudėtingas, tačiau šią problemą išsprendė
G.Craigas. Jis sudėliojo taškus į seką, kurioje jie buvo išdėstyti taip, kad tam tikras taškas atitiko vieno meridiano pabaigą ir kito pradžią. Baksnojant taškus pagal šią seką buvo siunčiamas impulsas į visus kūno meridianus, taigi ir į visus organus bei emocijas.
Paciento gydimas R.Callahano metodu – kaip profesionalaus mechaniko darbas remontuojant automobilį: iš pradžių ieškoma gedimo, vėliau sugedusi dalis pakeičiama.
G.Craigo technika prilygsta visų automobilio detalių keitimui iš karto, neieškant kurioje vietoje yra gedimas. Tačiau gydant emocijas visų detalių keitimas nieko nekainuoja ir sutaupoma laiko, nes neieškoma gedimo vietos. Tačiau tai nereiškia, kad neieškoma problemos šaknų. Abiem atvejais, jei norime, kad EFT sėkmingai veiktų, reikia kuo konkrečiau nurodyti problemą, kurią norime išspręsti.
Emocinės laisvės technika (EFT)- tai tarytum adatinės terapijos- akupunktūros meridianuose priemonė, kuri gali padėti ten, kur dažnai jau niekas nebegali padėti. Pacientams buvo stebimas ilgai varginusio migrenos galvos skausmo pasitraukimas, alergijų ir kitų neįveikiamų ligų bei jų keliamų varginančių simptomų nykimas. Pasirodo, kad tai vyksta todėl, kad ši technika nukreipta į tas vietas, kurias medicina ignoravo- į energetinius meridianus bei juose esančius blokus. Energetinė žmogaus būklė, energijų tėkmė meridianais yra esminis žmogaus tiek fizinės, tiek emocinės savijautos pagrindas, o užstrigusi emociniame lygmenyje trauma, patirtis bei skausmingi išgyvenimai tampa įprastai medicinai neįveikiamu uždaviniu, žinoma kol patys medikai nepabando ir neįsitikina EFT efektyvumu. Turbūt todėl ši technika tampa vis labiau populiari ir plinta pasaulyje dideliu greičiu.
http://www.youtube.com/watch?v=VtjL5m3BWNA
Kas leidžia pasiekti tokių įspūdingų rezultatų taip paprastai ir greitai? Išgyvenę emocinę traumą patenkame į emocijų - minčių kilpą. Neigiamos emocijos gimdo negatyvias mintis, o šios savo ruožtu sustiprina jas valdančią emociją. Todėl prislėgtiems žmonėms taip sunku pamatyti šviesą tunelio gale. Net ir panorėję negalime išsiveržti iš šios kilpos: pakanka net mažiausios užuominos, ir mes vėl nugrimztame į mus užvaldžiusias neigiamas emocijas. Manau, vis esame tai patyrę, ir ne kartą.
ELT tuo tarpu iš karto veikia abi kilpos puses. Emocijas pakeičiame baksnodami į tam tikras kūno vietas. Ten yra nervų rezginiai, kurie ir atsakingi už mūsų emocijas. Poveikis į tas vietas iš karto "išmuša" mus iš vyraujančios nuotaikos. Tai kažkas panašaus į kūno masažą - jei koja nejudri, nesunkiai suteiksite jai daugiau gyvumo ją pamankštindami. Todėl mėgstu sakyti, kad ELT - tai masažas emocijoms. Na, o susijusias mintis paveikiame vartodami tam tikrą specialią kalbą. Šios procedūros poveikis toks, tarsi išlipus iš duobės - jaučiame didelį palengvėjimą.
http://www.youtube.com/watch?v=5NT7W78-m6Y
Technikos efektyvumą geriausiai iliustruoja tai, kad praėjus pusmečiui, nuo to laiko, kai R.Callahanas pradėjo ją taikyti savo pacientams, jis bankrutavo. Jo klientai taip greitai pasveikdavo, kad nebeliko eilių ir nuolatinių klientų. Psichologas juos išmokydavo susidoroti su viena problema, o pacientai, taikydami EFT namuose, sugebėdavo išspręsti ir visas kitas.
Mechaninis šios technikos pagrindas yra labai paprastas: tereikia žinoti taškų seką ir juos baksnoti. Tačiau didžiąją darbo dalį sudaro problemų priežasčių ieškojimas. Dėl to ši technika tokia efektyvi – ieškome priežasčių, o ne gydome simptomus. Metodo mokomasi orientuojantis į priemonės, leidžiančias atrasti, kodėl kamuoja viena ar kita problema. Kodėl,pavyzdžiui, jis jaučia baimę vienoje situacijoje, kurioje kitas jaučiasi visiškai laisvai. Kodėl vieną žmogų kankina nepasitikėjimas savo jėgomis, o kitas spindi pasitikėjimu. Kiekvienu atveju priežastys yra visiškai individualios, tačiau priėjimas prie problemos šaknų yra universalus. Naudodamiesi juo galime atsekti, nuo ko prasidėjo visos emocinės ir netgi fizinės problemos.
Emocijų priežasčių radimo metodai – tai emocinio intelekto žinios. Jas įsisavinęs žmogus pradeda pažinti save, tampa savo emocijų ekspertu ir tai jam padeda dirbant bet kuriuo metodu, nebūtinai pagal EFT.
Tikėtina, kad ELT atžvilgiu priešiškai nusiteikusių žmonių ne tik bus, bet jų skaičius nuolatos vis didės, kad tokiu naiviu būdu desperatiškai taptų identiškos apimties atsvara tai didėjančiai žmonijos daliai, kuri rado savy drąsos žengti į naujas mąstymo, suvokimo, pojūčių bei požiūrių erdves, didindama atotrūkį tarp savęs ir bet kokia kaina protingais norinčių išlikti tamsuolių, pasiryžusių iki paskutinio atodūsio kovoti už klaidingą suvokimą, kad trumparegiškas požiūris, priverstinis savęs ribojimas, žlugdanti vidinė tamsa, purvinos emocijos, atgrasus elgesys, skeptiškas mąstymas bei totalinis ir svariais argumentais neparemtas naujovių atmetimas yra tinkamiausia
būsena ir būklė.
ELT naudoti galima bet kur ir bet kada – namuose, darbe, kavinėje, parke, gatvėje ir pan. Jis trunka dažniausiai tik 1-2 minutes. Tai labai švelni ir natūrali gydymo technika. Čia nėra kontraindikacijų ir nemalonių šalutinių poveikių.
Metodas padeda "išvalyti” kūno atmintį nuo neigiamų prisiminimų ir negatyvių energijų, užstrigusių meridianų sistemoje streso metu. Padeda "išvalyti" kūną ir mintis nuo susikaupusio streso, įtampos, negatyvių gyvenimo patyrimų. Gali būti puiki atpalaiduojanti priemonė po sunkios darbo dienos.
ELT transformuoja energiją, mūsų energetinėje sistemoje iš neigiamos į teigiamą, padeda valdyti savo nuotaikas, emocijas, reakcijas ir požiūrį į gyvenimą. Kuo labiau "išvalote" iš savęs įvairius nemalonius prisiminimus, bei mintis tuo daugiau energijos jaučiate, nes sunkios emocijos jos nebeblokuoja.Kai išmokstama ELT pagalba susitvarkyti savo emocinė savijautą, kitas žingsnis – pradėti naudoti šią metodiką fiziniams negalavimams spręsti. Galvos bei nugaros skausmai ir įtampos yra įveikiami per keliolika minučių malonaus masažo. Daugeliui akių regėjimas pasidaro aiškesnis, o kasdieninis stresas susilpnėja.
Be sunkaus emocinio „bagažo" būsite kur kas gyvybingesnis, optimistiškesnis ir, be abejo, laimingesnis. Jausitės kaip po gero masažo: ramesnis, lengvesnis, pailsėjęs. Svarbiausia, jog tai ne keletos valandų, o ilgalaikis poveikis. Nereikia net sakyti, ELT padės sutaupyti daugybę pinigų. Kiek dabar išleidžiate vaistams, atsipalaidavimui nuo streso, alkoholiui ir t.t? Kiek laiko išvaistote, nes pratingite arba nesugebate savęs kontroliuoti?
Čia lietuvių kalba du video:
http://www.youtube.com/watch?v=dm319w1mCHA
http://www.youtube.com/watch?v=-iFgXDbFwM4
"Sveiki.
Rašydamas šį atsiliepimą aš neįvardinsiu savęs, nes šįkart jis man tolygus viešam apsinuoginimui, o dėl to darosi nejauku, tačiau labai noriu, kad kilęs suvokimas neliktų akivaizdžiu fakto konstatavimu tik pačiam sau. Po Emocinės laisvės technkikos (E.L.T.) kursų netrukau suvokti, jog iki tol visą laiką gyvenau paties pasistatytoje ir įsirengtoje moralinio kalėjimo vienutėje, kurioje be jokios pagrįstos priežasties tūnojau it nuteistas iki gyvos galvos ir žvelgiau į aplinką pro vėlgi paties sau sukurtas grotas. O taip trokštamam išsilaisvinimui tereikia atsikratyti trumparegiško vertinimo, kad E.L.T. yra lyg gąsdinančio poveikio pašalinių intervencija į mūsų mąstymą, elgseną bei požiūrį, ir būti atviriems naudingoms naujovėms. Beje, šis man svarbus prisipažinimas nėra kvietimas diskusijai ar kritiškumu persismelkusiųjų asmenų priešgyniavimams.”
Energetiniai taškai.
Baksnojimo protokolai
EFT metu, mes baksnojame dviem pirštais energetinius taškus, garisiai arba mintyse tariame "atleidžiu” kiekviename iš taškų.
Keli frazių variantai, tikslesniam poveikiui (nors jais galima varijuoti patogiu kljentui stiliumi ir situacijos)
1-mas variantas:
• sritis tarp antakių: „Aš atpalaiduoju ir paleidžiu liūdesį"
• sritis viršutiniame akies kampe „ Aš atpalaiduoju ir paleidžiu visas baimes"
• sritis po akim "Aš atpaliduoju ir paleidžiu visas emocines traumas”
• sritis raktikaulio rajone "Aš atpaliduoju ir paleidžiu neužtikrintumą, bejėgiškumą”
• apgaubiame rieša "Aš pilnai atpalaiduoju ir paleidžiu”
• gilai įkvėpti ir iškvėpti "Taika (arba ramybė)”
2-tras variantas:
• sritis tarp antakių: „Aš atpalaiduoju ir paleidžiu
• sritis viršutiniame akies kampe „ Aš atpalaiduoju ir paleidžiu
• sritis po akim "Aš atpaliduoju ir paleidžiu
• sritis raktikaulio rajone "Aš atpaliduoju ir paleidžiu
• apgaubiame rieša "Aš pilnai atpalaiduoju ir paleidžiu”
• gilai įkvėpti ir iškvėpti "Taika (arba ramybė)”
EFT metu, mes baksnojame dviem pirštais energetinius taškus, garisiai arba mintyse tariame "atleidžiu” kiekviename iš taškų.
Keli frazių variantai, tikslesniam poveikiui (nors jais galima varijuoti patogiu kljentui stiliumi ir situacijos)
1-mas variantas:
• sritis tarp antakių: „Aš atpalaiduoju ir paleidžiu liūdesį"
• sritis viršutiniame akies kampe „ Aš atpalaiduoju ir paleidžiu visas baimes"
• sritis po akim "Aš atpaliduoju ir paleidžiu visas emocines traumas”
• sritis raktikaulio rajone "Aš atpaliduoju ir paleidžiu neužtikrintumą, bejėgiškumą”
• apgaubiame rieša "Aš pilnai atpalaiduoju ir paleidžiu”
• gilai įkvėpti ir iškvėpti "Taika (arba ramybė)”
2-tras variantas:
• sritis tarp antakių: „Aš atpalaiduoju ir paleidžiu
• sritis viršutiniame akies kampe „ Aš atpalaiduoju ir paleidžiu
• sritis po akim "Aš atpaliduoju ir paleidžiu
• sritis raktikaulio rajone "Aš atpaliduoju ir paleidžiu
• apgaubiame rieša "Aš pilnai atpalaiduoju ir paleidžiu”
• gilai įkvėpti ir iškvėpti "Taika (arba ramybė)”
Susitaikymo sąrašas
Bet kurios negatyvios mintys, jausmai ar emocijos, kurias jūs pastoviai išlaikote savyje, pasąmonės lygije, įtvirtina ir pritraukia dar daugiau panašaus negatyvo. Toks negatyvas, tarp kitko, griauna jūsų organizmą.
Jūsų gyvenimo įvykiai suformavo pas jus įpročius, kurie formuoja pas jus negatyvias emocijas, įsitikinimus, programas. Jei jų neišaiškinti ir nepakeisti, tai jūs nesąmoningai jas išlaikysite, praktikuosite ir pritrauksite į savo gyvenimą.
Susitaikymo sarašas leis jums grįžti į praeitį ir paskutinį kartą pajusti apmaudą, skausmą, o po to paleisti tai. Todėl tai daugiau nepasireikš jūsų gyvenime, kadangi jūs jau jų nebepritrauksite. Kad jūsų „sąrašas susitaikymo" bus paruoštas, būtina kiekviena atsiminimą, kiekvieną įvyki sąraše prabaksnoti, kol jūs pilnai jų nepaleisite.
Susitaikymo sąrašas:
Jūsų gyvenimo istorija
Pradėkite nuo meto, kai jūs dar negimęs. Įrašykite aplinkybes šeimoje (remiantis kitų pasakojimai)
Įrašykite savo vaikystės, jaunystės įvykius, reikšmingus įvykius, santykius, kurie užsimezgė, santykius darbe ir namuose.
Bet kurios negatyvios mintys, jausmai ar emocijos, kurias jūs pastoviai išlaikote savyje, pasąmonės lygije, įtvirtina ir pritraukia dar daugiau panašaus negatyvo. Toks negatyvas, tarp kitko, griauna jūsų organizmą.
Jūsų gyvenimo įvykiai suformavo pas jus įpročius, kurie formuoja pas jus negatyvias emocijas, įsitikinimus, programas. Jei jų neišaiškinti ir nepakeisti, tai jūs nesąmoningai jas išlaikysite, praktikuosite ir pritrauksite į savo gyvenimą.
Susitaikymo sarašas leis jums grįžti į praeitį ir paskutinį kartą pajusti apmaudą, skausmą, o po to paleisti tai. Todėl tai daugiau nepasireikš jūsų gyvenime, kadangi jūs jau jų nebepritrauksite. Kad jūsų „sąrašas susitaikymo" bus paruoštas, būtina kiekviena atsiminimą, kiekvieną įvyki sąraše prabaksnoti, kol jūs pilnai jų nepaleisite.
Susitaikymo sąrašas:
Jūsų gyvenimo istorija
Pradėkite nuo meto, kai jūs dar negimęs. Įrašykite aplinkybes šeimoje (remiantis kitų pasakojimai)
Įrašykite savo vaikystės, jaunystės įvykius, reikšmingus įvykius, santykius, kurie užsimezgė, santykius darbe ir namuose.
Atsiminimai
Emocinės traumos.
Negatyvūs ir jus neraminantys atsiminimai
Baimės- realios ar įsivaizduojamos (jai jūs galite jas atsiminti, vadinasi jos jumyse yra)
Stereotipai apie tai kas aš toks (tokia)
Tarpusavio santykiai : Meilė, Draugystė, Kaip jūs elgiatės savo ir kitų atžvilgiu, Kas jus neramina kutuose, kas juose nepatinka.
Skausmai ( kūnas – proto tarnas, skausmas tai „garsus" signalas, kurį mes asocijuojame su emociniais komponentais, prasidedančiais mintyse).
Sakant paprasčiau, „susitaikymo sąrašas" – tai viskas, su kuo gyvenime Jums reikia „sudaryti taiką".
Sudarant sąrašą, kiekvienam atsiminimui suteikite 2-4 žodžius ir šalia parašykite emocija ir jausmus, surištus su tuo. Nėra būtinumo smulkiai aprašyti kiekvieną atsiminimą.
Laimingų įvykių dienoraštis
Užbaigus sudaryti „Susitaikimų sąrašą", pradėkite formuoti pas save emocinį protingumą. Užveskite „Laimingų įvykių dienoraštį" ir bet kuriuo metu jauskitės gerai. Praktikuokite gyvenimo džiaugsmą.
Ar EFT yra šių laikų panacėja? Žinoma, ne. Yra ir daugiau efektyvių būdų, kurie leidžia pasiekti tą patį tikslą – emocinę laisvę. Pats paprasčiausias būdas – nuoširdi atgaila. Ne, tai ne ta atgaila mušantis sau į krūtinę, o atgaila, kai permąstome gyvenimą ir atrandame įvykius, mintis, kuriais sujaukėme savo harmoniją.
EFT, Sedona, TAT – tai metodikos, dar vadinamos psichologinės energetikos technikomis.
Tačiau jos nėra visagalės. Juk jei padarėme kažką negero, tarkime, pavogėme ir dėl to jaučiame kaltę, neužteks atsisėsti ir neutralizuoti kaltės jausmą. Vagystė sukelia pasekmių net jei vagis išvengia oficialaus teismo. Psichologinės energetikos technikos leidžia atlikti tik mechaninį darbą – neutralizuoti emocijas, tačiau kur kas svarbiau yra pažinti save ir
supančią aplinką.
Be fizinio pasaulio egzistuoja ir kitos jėgos – aukštesnės, mums paprastai neatsiveriančios. Gamtos, visatos, harmonijos dėsniai tik iš dalies aprašyti fizikos vadovėliuose. Dažnai jie yra mistifikuoti ir turi religinį atspalvį, tačiau tai esmės nekeičia – kad ir kokiu būdu jie būtų pateikti, vis tiek turi labai didelę įtaką mūsų gyvenimui, sveikatai, laimei, netgi tam, kas vadinama sėkme. Retkarčiais kiekvienas savo aplinkoje galime pastebėti pasireiškiant šiuos dėsnius.
Nesąžiningas žmogus galiausiai sulaukia atpildo, o teisingam ir doram pradeda sektis, jį supa mylimi žmonės, kurie jaučia dėkingumą ir meilę. Tokiais momentais supranti, jog viskas, ką turi padaryti, yra pažinti gamtos dėsnius ir jų laikytis, išlaikyti harmoniją su savimi ir aplinka. Supranti, jog gyvenimas iš esmės yra teisingas, o pasaulis – puiki vieta. Iš tokio požiūrio taško labai paprasta vertinti pasaulį ir savo veiksmus jame – tiesiog stebi, ar jie kuria harmoniją, ar ją griauna. Ar tavo veiksmai padeda kurti džiaugsmą, turtą, sėkmę, laimę, ar atvirkščiai – juos atima.
Sugrąžinkite dėmesį į save, pradėkite žvelgti į save su meile ir atidumu. Tai yra labiau veiksmingas būdas, padėsiantis Jums pasiekti kur kas tolimesnių gyvenimo kokybės aukštumų. Nuoširdžiausiai linkiu Jums sėkmės savęs ir savo aplinkos pažinimo kelyje, kurio pabaigoje rasite emocine laisvę.
Emocinės traumos.
Negatyvūs ir jus neraminantys atsiminimai
Baimės- realios ar įsivaizduojamos (jai jūs galite jas atsiminti, vadinasi jos jumyse yra)
Stereotipai apie tai kas aš toks (tokia)
Tarpusavio santykiai : Meilė, Draugystė, Kaip jūs elgiatės savo ir kitų atžvilgiu, Kas jus neramina kutuose, kas juose nepatinka.
Skausmai ( kūnas – proto tarnas, skausmas tai „garsus" signalas, kurį mes asocijuojame su emociniais komponentais, prasidedančiais mintyse).
Sakant paprasčiau, „susitaikymo sąrašas" – tai viskas, su kuo gyvenime Jums reikia „sudaryti taiką".
Sudarant sąrašą, kiekvienam atsiminimui suteikite 2-4 žodžius ir šalia parašykite emocija ir jausmus, surištus su tuo. Nėra būtinumo smulkiai aprašyti kiekvieną atsiminimą.
Laimingų įvykių dienoraštis
Užbaigus sudaryti „Susitaikimų sąrašą", pradėkite formuoti pas save emocinį protingumą. Užveskite „Laimingų įvykių dienoraštį" ir bet kuriuo metu jauskitės gerai. Praktikuokite gyvenimo džiaugsmą.
Ar EFT yra šių laikų panacėja? Žinoma, ne. Yra ir daugiau efektyvių būdų, kurie leidžia pasiekti tą patį tikslą – emocinę laisvę. Pats paprasčiausias būdas – nuoširdi atgaila. Ne, tai ne ta atgaila mušantis sau į krūtinę, o atgaila, kai permąstome gyvenimą ir atrandame įvykius, mintis, kuriais sujaukėme savo harmoniją.
EFT, Sedona, TAT – tai metodikos, dar vadinamos psichologinės energetikos technikomis.
Tačiau jos nėra visagalės. Juk jei padarėme kažką negero, tarkime, pavogėme ir dėl to jaučiame kaltę, neužteks atsisėsti ir neutralizuoti kaltės jausmą. Vagystė sukelia pasekmių net jei vagis išvengia oficialaus teismo. Psichologinės energetikos technikos leidžia atlikti tik mechaninį darbą – neutralizuoti emocijas, tačiau kur kas svarbiau yra pažinti save ir
supančią aplinką.
Be fizinio pasaulio egzistuoja ir kitos jėgos – aukštesnės, mums paprastai neatsiveriančios. Gamtos, visatos, harmonijos dėsniai tik iš dalies aprašyti fizikos vadovėliuose. Dažnai jie yra mistifikuoti ir turi religinį atspalvį, tačiau tai esmės nekeičia – kad ir kokiu būdu jie būtų pateikti, vis tiek turi labai didelę įtaką mūsų gyvenimui, sveikatai, laimei, netgi tam, kas vadinama sėkme. Retkarčiais kiekvienas savo aplinkoje galime pastebėti pasireiškiant šiuos dėsnius.
Nesąžiningas žmogus galiausiai sulaukia atpildo, o teisingam ir doram pradeda sektis, jį supa mylimi žmonės, kurie jaučia dėkingumą ir meilę. Tokiais momentais supranti, jog viskas, ką turi padaryti, yra pažinti gamtos dėsnius ir jų laikytis, išlaikyti harmoniją su savimi ir aplinka. Supranti, jog gyvenimas iš esmės yra teisingas, o pasaulis – puiki vieta. Iš tokio požiūrio taško labai paprasta vertinti pasaulį ir savo veiksmus jame – tiesiog stebi, ar jie kuria harmoniją, ar ją griauna. Ar tavo veiksmai padeda kurti džiaugsmą, turtą, sėkmę, laimę, ar atvirkščiai – juos atima.
Sugrąžinkite dėmesį į save, pradėkite žvelgti į save su meile ir atidumu. Tai yra labiau veiksmingas būdas, padėsiantis Jums pasiekti kur kas tolimesnių gyvenimo kokybės aukštumų. Nuoširdžiausiai linkiu Jums sėkmės savęs ir savo aplinkos pažinimo kelyje, kurio pabaigoje rasite emocine laisvę.
Emocinės laisvės technika - tai žmonijos perlas...
Sėkmės gerinant savo gyvenimus :)
Kai nesuveikia ELT:
7 minute šunims ELT kaip padėjo, rimtoms ligoms ok gydyt:
Labai geras video pagal Robert Smith techniką, labai greit suveikia šis taipinimas kai kuriems:
Anksčiau mačiau Robert Smith video kaip išsigydė astmą, diabetą, atsikratė netekties skausmo, chroniškų fizinių skausmų po traumų, po operacijų, vienas žmogus net pakilo iš invalido vėžimėlio, ėmė vaikščioti. Yra atvejis kaip išnyko su ELT auglys. Na tai darbas su pasąmone, savitaiga ir kt. Yra aprašyta moksliniais straipsniais grįsta info, kurią tyrė įv. mokslininkai ir neurologai ir psichiatrai, psichologai, biologai ir kt. ELT Emocinės laisvės technika knygoje, knygą rasite pegaso knygynuose:
Didelis prašymas skaitytojams, jei rasite you tube Robert Smith žmonių išgijimų pasakojimus minėtus virš šios knygos, būkit geri įkelkite į komentarus nuorodą, ačiū iš anksto :)
Na ir būtų smagu kad pasidalintumėte savo pasiekimais naudojant ELT. Jei nedrąsu rašyti komentarų, galite parašyti el paštu: virgaluko@gmail.com
Pagarbiai - Virginija Luko